BASINA VE KAMUOYUNA                                                                                                                                                    (18.04.2022)

Her sene Ramazan ayında Mescid-i Aksa üzerinden Filistinlilere saldırılar düzenleyen terör devleti İsrail bu sene de aynı katliamcı tutumunu devam ettirdi.

İsrail devleti Filistin topraklarına ve halkına yönelik uyguladığı sistematik şiddet ve saldırıları devam ettirmektedir. Bu tutum evrensel insan hakları değerlerine ve uluslararası hukuka aykırı bir şekilde devam ederken maalesef tüm dünya ülkeleri  üç maymunu oynamaktadır. 

Gelişmiş silahlarınızla,bombalarınızla,tanklarınızla,medya aygıtlarınızla Filistin davasını yok edemeyeceksiniz.İnsanlık, açık bir suç teşkil eden ve vicdanları kanatan bu işgalci zorbalığı asla kabul etmeyecektir.İsrail'i cesaretlendiren ,sırtını sıvazlayan ve onları devlet olarak tanıyıp anlaşmalar yapan bütün devletler yaşanan bu katliamlardan sorumludur.

Muhalefetten iktidara kadar bütün partilere sesleniyoruz!!

Filistin davası iç siyasette siyasi malzeme yapılacak bir dava değildir.Kınamadan öteye gidecek adımlar atılmalıdır.İsrail ile siyasi,askeri ve ticari ilişkileri sonlandırmanızı talep ediyoruz.

 İsrail devletinin bu saldırgan tutumu,hiçbir şekilde barışa ve Ortadoğu halklarına hizmet etmediği ortadadır.

Türkiye halklarını, Filistin halkının yaşadığı bu zulüm karşısında ses çıkartma ve dayanışmaya ve Başta Birleşmiş Milletler (BM) olmak üzere uluslararası toplumu kuruluşlarını da Filistin halkına yönelik zulme karşı etkin ve samimi tutum almaya, barış ve adaleti tesis etmeye çağırıyoruz

Filistin'den Suriye ve Yemen'e Ortadoğu'da ABD-İSRAİL ve bunların piyonlarına karşı direnen halkları selamlıyor,katliamlarda yaşamını yitirenleri saygıyla anıyoruz.

SİYONİST İSRAİL KAYBEDECEK,DİRENEN FİLİSTİN HALKI KAZANACAK!!

TÖBSEN GENEL ÖRGÜTLENME SEKRETERİ HİZAM HASIRCI